март 2009


Др Бојан Пајтић положио венац на спомен плочу Олегу Насову

Нови Сад , 24. март 2009.

Нови Сад, 24. март - Поводом обележавања десет година од почетка НАТО бомбардовања Савезне Републике Југославије, у помен свим жртвама, председник Извршног већа АП Војводине, др Бојан Пајтић данас је на прилазу Петроварадинском мосту, положио венац на спомен плочу Олегу Насову...


Опширније

Швеђани у КЕПу

Нови Сад , 24. март 2009.

Нови Сад, 24. март - На основу сарадње Канцеларије за европске послове са партнерима из Шведске, у Војводини бораве представници града Гетеборга и тамошњих синдикалних организација и Омбудсмана.- Уважавајући тренутну економску кризу и изазове, посебно по питању одржавања нивоа...


Опширније

У Бачкој Тополи започео нови циклус квиза за средњошколце ''Колико се познајемо''

Шид , 23. март 2009.

Бачка Топола/Нови Сад, 23. март - Бачка Топола била је домаћин првог регионалног такмичења новог, четвртог циклуса квиза "Колико се познајемо". И овог пута,  у знању из историје и културе народа и националних заједница који живе у данашњој Војводини, надметали...


Опширније

Председник Егереши и генерални секретар АЕР Клаус Клип у посети Бачкој Топли

Вршац , 23. март 2009.

  Бачка Топола, 23. март - Председник Скупштине АП Војводине Шандор Егереши и генерални секретар АЕР (Скупштине европских регија) Клаус Клип данас су у Бачкој Тополи обишли радове на изградњи Еврорегионалног центра за толеранцију и разговарали са председником општине Атилом...


Опширније

Конференција за новинаре поводом акције ''Сат за нашу планету''

Вршац , 23. март 2009.

Нови Сад, 23. марта - Глобалну акција "Сат за нашу планету" - "Еартх - Хоур", у којој ће учесници у суботу, 28. марта од 20.30 часова, на сат времена, искључити светло у циљу уштеде струје и борбе против климатских промена, до сад је подржало око 1.900 градова из 80 земаља...


Опширније

Наставак успешне сарадње Скупштине АП Војводине и Скупштине европских регија

Нови Сад , 23. март 2009.

Нови Сад, 23. март - Председник Скупштине АП Војводине Шандор Егереши и потпредседница покрајинског парламента Маја Седларевић разговарали су данас са генералним секретаром Скупштине европских регија Клаусом Клипом о наставку досадашње успешне сарадње и новим...


Опширније

Егереши и Ђукић-Дејановић представили Предлог статута АП Војводине у Новом Пазару

Нови Сад , 21. март 2009.

Нови Пазар/Нови Сад, 21. март - Председник Скупштине АП Војводине ШандорЕгереши и председница Народне скупштине Републике Србије СлавицаЂукић-Дејановић разговарали су данас са градночелником Новог Пазара др Мирсадомчерлеком, као и са народним посланицима из овог града, о Предлогу...


Опширније

Сазвана ИX седница Скупштине АП Војводине

Зрењанин , 20. март 2009.

 ИX седница Скупштине АП Војводине биће одржана у уторак, 31. марта 2009. године, са почетком у 11.00 сати. ДНЕВНИ РЕД:

 • 1.) Предлог одлуке о буџету АП Војводине за 2009. годину
 • 2.) Предлог одлуке о изради Просторног плана подруч
 • ...


Опширније

Милорад Ђурић потписао Протокол о суфинансирању Фестивала европског филма ''Палић''

Суботица , 20. март 2009.

Суботица/Нови Сад, 20. март  - Покрајински секретар за културу Милорад Ђурић са сарадницима, посетио је данас Суботицу. У првом делу посете, Милорад Ђурић је потписао протокол о суфинансирању Фестивала европског филма „Палић 2009" и Међународног фестивала позоришта за децу „...


Опширније

На позив Ужица, КЕП у западној Србији

Нови Сад , 20. март 2009.

    Нови Сад, 20. март - На основу потписаног Споразума о сарадњи Канцеларије за европске послове и Града Ужица, по питању промоције европских вредности и креирања заједничких пројеката, као и подршке Војводине регионалним партнерима у другим...


Опширније

Pages


Најаве

 

Тренутно нема најављених догађаја

Календар Све најаве

Најновије вести


Све вести


Контакт


 • Булевар Михајла Пупина бр. 16
  21101 Нови Сад
 • Аутономна Покрајина Војводина
  Република Србија
 • Телефон: 021/487-40-00
 • presbiro@vojvodina.gov.rs