април 2009


Војводина учествује на Европској недељи региона и градова ''Опен Даyс'' у Бриселу

Нови Сад , 16. април 2009.

Нови Сад, 16. април - На конференцијји за новинаре, коју је организовао Покрајински секретаријат за регионалну и међународну сарадњу, потпредседница ИВВ и ресорна секретарка Ивана Дулић Марковић, најавила је учешће Војводине, као региона на Европској недељи региона и градова "Опен...


Опширније

Паре за услужне центре у војвођанским општинама

Вршац , 16. април 2009.

Нови Сад, 16. април - Покрајинска секретарка за локалну самоуправу и међуопштинску сарадњу Јадранка Бељан-Балабан и заменик секретара Миодраг Јововић одржали су конференцију за медије поводом завршетка конкурса за оснивање услужних центара у војвођанским општинама.

-...


Опширније

Конференција за новинаре поводом гостовања Михаила Баришњикова у Српском народном позоришту

Нови Сад , 16. април 2009.

Нови Сад, 16. април - У Извршном већу АП Војводине одржана је данас конференција за новинаре, коју је Покрајински секретаријат за културу посветио предстојећем наступу водеће звезде балетске светске сцене Михаила Баришњикова у Новом Саду. Гостовање Баришњикова најављено је за 16...


Опширније

Председник Извршног већа др Бојан Пајтић посетио ''Југоремедију'' у Зрењанину

Зрењанин , 15. април 2009.

Нови Сад, 15. април - Председник  Извршног већа АП Војводине др Бојан Пајтић пустио је у погон нову котларницу у Фабрици лекова "Југоремедија" у Зрењанину. Модерна котларница је инвестиција вредна милион динара. Паре за њу обезбедила је "Југоремедија" и веома је...


Опширније

Дани Војводине у Истри

Нови Сад , 15. април 2009.

Нови Сад, 15. април - Традиционална манифестација «Дани Војводине у Истри» одржаће се 16. и 17. априла у Пули и Ровињу, где ће бити презентовани политички, привредни и културни потенцијали АП Војводине.Током ове манифестације, између осталог, сусрешће се политичке делегације...


Опширније

Одржана 49. седница Извршног већа

Нови Сад , 15. април 2009.

Нови Сад, 15. април - Извршно веће Војводине је на данашњој, 49. седници, којом је председавао др Бојан Пајтић, усвојило Информацију о начину извршавања расхода и издатака планираних Одлуком о буџету АП Војводине за 2009. годину, до доношења одлуке о ребалансу, који треба да буде...


Опширније

Конференција за новинаре Покрајинског секретаријата за заштиту животне средине и одрживи развој

Зрењанин , 15. април 2009.

Нови Сад, 15. април - На данашњој конференцији за медије ресорни покрајински секретар др Слободан Пузовић најавио је планиране активности Покрајинског секретаријата за заштиту животне средине и одрживи развој између Светског дана планете, 22. априла и Светског дана заштите животне...


Опширније

Ускршња честитка председника Скупштине АП Војводине Шандора Егерешија

, 15. април 2009.

Председник Скупштине АП Војводине упутио је честитку свим грађанима који овај празник славе по Јулијанском календару. „Ускрс је порука наде и ускрснућа, када хришћански свет слави могућност новог живота, када са надом Ð...


Опширније

КЕП - Отворена врата Срема

Инђија , 14. април 2009.

Нови Сад, 14. април - Након успешно завршене акције „Отворена врата Баната" која је реализована током фебруара и марта ове године, Канцеларија за европске послове је отпочела нови програм помоћи институцијама са подручја Срема кроз иницијативу „Отворена врата Срема".  Планирао је...


Опширније

Егереши: Цену централизма плаћа Војводина

Нови Сад , 14. април 2009.

Нови Сад, 14. април - Председник Скупштине АП Војводине Шандор Егереши оценио је данас на округлом столу «Војвођанско питање и Статут Војводине» да је последица централизоване Србије велика диспропорција мерена стопама сиромаштва Београда и остатка земље. «Цену централизације плаћа...


Опширније

Pages


Најаве

 

Тренутно нема најављених догађаја

Календар Све најаве

Најновије вести


Све вести


Контакт


  • Булевар Михајла Пупина бр. 16
    21101 Нови Сад
  • Аутономна Покрајина Војводина
    Република Србија
  • Телефон: 021/487-40-00
  • presbiro@vojvodina.gov.rs