април 2010


Председник Пајтић примио организаторе ''Тамбурица феста''

Нови Сад , 28. април 2010.

Нови Сад, 28. април - Председник Владе Војводине др БојанПајтић и покрајински секретар за културу Милорад Ђурић примили су данас члановеОрганизационог одбора Међународног тамбурашког фестивала "Тамбурица фест", који ће бити одржан од од 25. до 27. јуна ове године у Дероњама,у...


Опширније

Саопштење са 25. седнице Владе АП Војводине

Сремска Митровица , 28. април 2010.

Нови Сад, 28. април - Влада АП Војводине је на данашњој седници, којом је председавала потпредседница Ана Томанова Маканова, донела одлуку да се хитно упути хуманитарна помоћ у Прокупље, недавно страдало у поплавама, која је овој општини причинила велику штету.Помоћ се састоји...


Опширније

Одржан концерт поводом 1. маја у Влади Војводине

Нови Сад , 28. април 2010.

Нови Сад, 28. април - Поводом 1. маја, Међународног дана рада, у Влади Војводине, одржан је концерт Мешовитог инклузивног хора ИСОН „С љубављу и песмом", под диригентском палицом Миодрага Близанца, у извођењу ученика Школе за основно и средње образовање „ др Милан Петровић" из...


Опширније

Презентован пројекат СЕПА '''' Одрживе и опремљене производне зоне

Нови Сад , 28. април 2010.

Нови Сад, 28. април - На конференцији за новинаре одржаној у прес сали Владе Војводине о пројекату СЕПА-Одрживе и опремљене индустријске зоне говорили су Владимир Пандуров, заменик покрајинског секретара за међурегионалну сарадњу, Јадранка Бељан Балабан, покрајински секретар за...


Опширније

Председник Пајтић отворио Пети научно-стручни скуп ''ИнтерРегиоСци 2010''

Нови Сад , 28. април 2010.

Нови Сад, 28. април- Председник Владе АП Војводине др Бојан Пајтић и покрајински секретар за науку и технолошки развој проф. др Драгослав Петровић данас су у Скупштини Војводине свечано отворили Пети по реду научно-стручни скуп „ИнтерРегиоСци 2010". Скупу је поред бројних науч...


Опширније

Пузовић потписао уговоре за суфинансирање пројеката еколошких организација

Нови Сад , 28. април 2010.

Нови Сад, 28. април -  Покрајински  секретар за заштиту животне средине и одрживи развој др Слободан Пузовић потписао је са представницима еколошких невладиних организација уговоре о суфинансирању њихових пројеката у овој години из области заштите и унапређења стања животне средине...


Опширније

Признање Покрајинском секретаријату за међурегионалну сарадњу

Нови Сад , 28. април 2010.

Нови Сад, 28. април - Пројекат Покрајинског секретаријата за међурегионалну сарадњу «Формирање  акционе групе  за превазилажење  изазова насталих због поплава», Министарство финансија Републике Србије је у конкуренцији више од 200 пројеката, изабрало међу десет примера добре праксе...


Опширније

Др Бојан Пајтић на промоцији књиге ''Сеоба у матицу''

Нови Сад , 27. април 2010.

Нови Сад, 27. април– Књига др Гојка Маловића „Сеоба у матицу“ представљена је вечерас у Матицисрпској. Ово капитално двотомно издање, резултат је вишегодишњег истраживањаи представља драгоцено сведочанство о исељавању више од 14 хиљада Срба изМађарске у тадашњу Краљевину СХС, од...


Опширније

Председник Владе Војводине др Бојан Пајтић састао се са министарком за НИП Верицом Калановић

Нови Сад , 27. април 2010.

Нови Сад, 27. април - Председник Владе АП Војводине др Бојан Пајтић примио је министарку за Национални инвестициони план Владе Републике Србије мр Верицу Калановић, у оквиру њене радне посете покрајинским органима.
Председник покрајинске Владе и министарка, са својим...


Опширније

Одржана промоција ''Отворене посланичке зелене групе'' у Скупштини АПВ

Нови Сад , 27. април 2010.

Нови Сад, 27. април - У Скупштини АП Војводине, данас је одржана јавна промоција „Отворене посланичке зелене групе" и њен први радни састанак којим је председавала потпредседница покрајинског парламента мр Маја Седларевић. Група је формирана у оквиру БЕЛЛС покрета (Балкан...


Опширније

Pages


Најаве

 

Тренутно нема најављених догађаја

Календар Све најаве

Најновије вести


Све вести


Контакт


  • Булевар Михајла Пупина бр. 16
    21101 Нови Сад
  • Аутономна Покрајина Војводина
    Република Србија
  • Телефон: 021/487-40-00
  • presbiro@vojvodina.gov.rs