април 2011


Војводина постала члан нове европске иницијативе КЕН

Нови Сад , 19. април 2011.

Нови Сад, 19. април - Војводина је постала члан - оснивач нове европске иницијативе КЕН (Кноwледге Ецономy Нетwорк), за коју се очекује да ће окупити бројне регије и институције широм Европе. КЕН, са седиштем у Бриселу, бавиће се економијом знања неопходном за ефикасније...


Опширније

Одржан Дан информисања о мултикултуралном програму ''Млади у акцији''

Нови Сад , 19. април 2011.

Нови Сад, 19. април - У Скупштини АП Војводине данас је одржана презентација и промоција програма "Млади у акцији", коју је организовао  Покрајински секретаријат за спорт и омладину у сарадњи са организацијом БалканИДЕА из Новог Сада. У оквиру овог програма организован је и Дан...


Опширније

Изводи поново двојезични

Нови Сад , 18. април 2011.

Нови Сад, 18. април - Покрајински омбудсман и Покрајински секретаријат за образовање, управу и националне заједнице поздрављају измене и допуне Упутства о вођењу матичних књига и обрасцима матичних књига које је министар за људска и мањинска права, државну управу и локалну...


Опширније

Механизми родне равноправности за њихово спровођење у војвођанским општинама

Нови Сад , 18. април 2011.

Нови Сад, 18. април - У организацији Центра за подршку женама и Завода за равноправност полова, представљени су резултати Истраживања о капацитетима локалних самоуправа и механизама за родну равноправност за спровођење политике родне равноправости у општинама...


Опширније

Председник Егереши честитао Песах припадницима јеврејске заједнице

Нови Сад , 18. април 2011.

Нови Сад, 18. април - Председник Скупштине АП Војводине Шандор Егереши честитао је Песах свим припадницима и представницима јеврејске заједнице у Војводини и Србији."Нека Вам овај велики празник донесе радост, мир и добро здравље. Желим да га прославите окружени љубављу својих...


Опширније

Председник Пајтић и градоначелник Павличић обишли радове на канализационој мрежи у Ковиљу

Нови Сад , 18. април 2011.

Нови Сад/Ковиљ, 18. април - Председник Владе АП Војводине др Бојан Пајтић, градоначелник Новог Сада Игор Павличић и директор Фонда за капитална улагања Момчило Миловић обишли су данас радове на изградњи канализационе мреже у Ковиљу. Након обиласка терена председник војвођанске...


Опширније

Саопштење Покрајинског омбудсмана

Нови Сад , 18. април 2011.

Нови Сад, 18. април - Институција Покрајинског омбудсмана је у области заштите права детета крајем 2010. године спровела  истраживање у 117 основних школа на територији АП Војводине, са циљем да стекне сазнања о томе колико је инклузивно образовање заживело у војвођанским основним...


Опширније

Извештај универзитетске Лабораторије за испитивање радиоактивности за 18. април

Нови Сад , 18. април 2011.

Нови Сад, 18. април - У Лабораторији за испитивање узорака и дозе јонизујућег и нејонизујућег зрачења Универзитета у Новом Саду редовно се прате концентрације активности у ваздуху, падавинама и узорцима хране. Мерени су узорци спанаћа, зелене салате и аеросоли...


Опширније

Бојан Пајтић честитао Песах припадницима јеврејске заједнице

Нови Сад , 18. април 2011.

Нови Сад, 18. април  - Поводом Песаха, великог јеврејског празника, председник Владе Аутономне Покрајине Војводине др Бојан Пајтић упутио је честитке припадницима јеврејске заједнице широм Војводине, са жељом да га проведу радосно, у миру и благостању, окружени љубављу ближњих.


Опширније

Милорад Ђурић отворио Први новосадски фестивал подводног и еко филма

Нови Сад , 16. април 2011.

Нови Сад, 15. април - Покрајински секретар за културу и јавно информисање, МилорадЂурић отворио је синоћ Први новосадски фестивал подводног и еко филма, који сепод мотом "Заронимо заједно", одржава у Културном центру Новог Сада.На дводневној филмској ревији новосадска публика, по...


Опширније

Pages


Најаве

 

Тренутно нема најављених догађаја

Календар Све најаве

Најновије вести


Све вести


Контакт


  • Булевар Михајла Пупина бр. 16
    21101 Нови Сад
  • Аутономна Покрајина Војводина
    Република Србија
  • Телефон: 021/487-40-00
  • presbiro@vojvodina.gov.rs