април 2011


Одржан едукативно-информативни семинар намењен представницима институција културе

Нови Сад , 13. април 2011.

Нови Сад, 13. април - У заједничкој организацији Фонда «Европски послови» и Покрајинског секретаријата за културу и јавно информисање, одржан је едукативно-информативни семинар, намењен представницима институција културе са територије АП Војводине.

Присутнима су се...


Опширније

97 милиона за огледна поља у воћарству

Кикинда , 13. април 2011.

Нови Сад, 13.април - На огледним парцелама Института Тамиш из Панчева у уторак 12. априла 2011. године отпочела је садња првог од 12 воћних засада у оквиру огледа који се подиже на територији АП Војводине.  Свечаном обележавању почетка садње овог огледног засада присуствовали...


Опширније

Потписани уговори за реализацију Акционог плана политике за младе у АПВ

Нови Сад , 13. април 2011.

Нови Сад, 13. април - У Клубу посланика Скупштине АП Војводине, представници Покрајинског секретаријата за спорт и локалних самоуправа - Канцеларија за младе и установе, потписали су данас уговоре за одобрене пројекте на Конкурсу, који је био расписан у циљу реализације Акционог...


Опширније

Извештај универзитетске Лабораторије за испитивање радиоактивности за 13. април

Нови Сад , 13. април 2011.

Нови Сад, 13. април - У Лабораторији за испитивање узорака и дозе јонизујућег и нејонизујућег зрачења Универзитета у Новом Саду редовно се прате концентрације активности у ваздуху, падавинама и узорцима хране. Мерени су узорци спанаћа, зелене салате, траве, кишнице и аеросоли...


Опширније

Др Атила Ченгери посетио Кањижу

Нови Сад , 12. април 2011.

Кањижа/Нови Сад, 12. април - Покрајински секретар за здравство, социјалну политику и демографију др Атила Ченгери, по ступању на нову дужност,  посетио је данас Геронтолошки центар Кањижа, како би се упознао са стањем бриге о старима у овој установи. Геронтолошки центар Кањижа...


Опширније

Егереши поздравља спремност полиције за учење језика националних заједница

Нови Сад , 12. април 2011.

 Нови Сад, 12. април - Председник Скупштине АП Војводине Шандор Егереши изразио је данас велико задовољство најавом Полицијске управе Нови Сад да двадесетак припадника ове управе креће на курс мађарског језика, изражавајући уверење да ће оваквих примера у...


Опширније

Потпредседница Седларевић на обележавању 66. годишњице пробоја Сремског фронта

Шид , 12. април 2011.

Нови Сад/Адашевци, 12. април - Потпредседница Скупштине АП Војводине Маја Седларевић и покрајинска посланица Марија Радојчић присуствовале су данас обележавању 66. годишњице пробоја Сремског фронта и положиле венац на спомен обележју у селу Адашавци, код Шида.Обележавање пробоја...


Опширније

Извештај универзитетске Лабораторије за испитивање радиоактивности за 12. април

Нови Сад , 12. април 2011.

Нови Сад, 12. април - У Лабораторији за испитивање узорака и дозе јонизујућег и нејонизујућег зрачења Универзитета у Новом Саду редовно се прате концентрације активности у ваздуху, падавинама и узорцима хране. Мерени су узорци спанаћа, зелене салате, млека и аеросоли. Трагови И -...


Опширније

Бранислава Белић и Душанка Д. Сремачки учествују на конференцији о енергетици у Бриселу

Нови Сад , 12. април 2011.

Брисел/Нови Сад, 12.април  - Потпредседница Скупштине АП Војводине проф. др Бранислава Белић и покрајинска секретарка за  урбанизам, градитељство и заштиту животне средине Душанка Д. Сремачки учествују  у раду конференције   Сецонд (2нд) Енергy Даy - европских региона коју у...


Опширније

Јавно представљање Извештаја Покрајинског омбудсмана за 2010. годину

Нови Сад , 11. април 2011.

Нови Сад, 11. април - Извештај Покрајинског омбудсмана за 2010. годину представљен је на данашњој конференцији за новинаре уприличеној како би се јавност поближе упознала са стањем у области људских права у АП Војводини, као и прошлогодишњим искуствима грађана/ки који су се...


Опширније

Pages


Најновије вести


Све вести


Контакт


  • Булевар Михајла Пупина бр. 16
    21101 Нови Сад
  • Аутономна Покрајина Војводина
    Република Србија
  • Телефон: 021/487-40-00
  • presbiro@vojvodina.gov.rs