април 2012


Потписан Меморандум за изградњу пречистача отпадних вода у Бачкој Тополи

Нови Сад , 12. април 2012.

Бачка Топола/Нови Сад, 12. април - Меморандум о намерама за спровођење пројекта стратешког развоја за пречишћавање отпадних вода у Бачкој Тополи под називом „Пилот пројекат истраживачког и научног пречистача", који је иницирао председник Скупштине АП Војводине Шандор Егереши...


Опширније

Обележавање годишњице пробоја Сремског фронта

Шид , 12. април 2012.

Нови Сад, 12. април 2012. - Поводом обележавања 67 година од пробоја Сремског фронта, у селу Адашевци, код Шида, на спомен комплексу „Срамски фронт" одржана је комеморативна церемонија.  Током Другог светског рата, погинуло је више од 305 хиљада партизана и припадника НОП-а, а...


Опширније

Мирослав Васин потписао декларацију ''Прави мушкарци против насиља над женама''

Нови Сад , 12. април 2012.

Нови Сад, 12. април 2012. - Покрајински секретар за рад, запошљавање и ревноправност полова Мирослав Васин придружио се акцији која је данас организована у Новом Саду, у којој су јавне личности потписивале Декларацију „Прави мушкарци против насиља над женама". Форум правих...


Опширније

Новка Мојић потписала уговоре о додели средстава у области социјалне заштите и демографије

Нови Сад , 12. април 2012.

Нови Сад,12.април 2012. - У великој сали Скупштине АП Војводине, подсекретарка покрајинског секретаријата за здравство, социјалну политику и демографију Новка Мојић потписала је  уговоре о додели средстава након спроведених конкурса у области социјалне заштите и демографије. Након...


Опширније

Средства за унапређење примене сазнања о обновљивим изворима енергије

Кикинда , 12. април 2012.

Нови Сад, 12. април 2012.- Покрајински секретар за енергетику и минералне сировине Радослав Стриковић потписао је уговоре са представницима једанаест војвођанских невладиних организација и непрофитних институција, за средства  унапређења области примене сазнања о обновљивим...


Опширније

Бојан Пајтић обишао ПИК ''Бечеј''

Нови Сад , 11. април 2012.

Бечеј/Нови Сад, 11. април 2012. - Председник  Владе АП Војводине др Бојан Пајтић, са покрајинским секретаром за рад, запошљавање и равноправност полова Мирославом Васиним, који је од почетка покушаја санације ПИК "Бечеја" на челу комисије коју...


Опширније

Отворен 6. Војвођански фестивал класичне гитаре

Нови Сад , 11. април 2012.

Нови Сад, 11. април 2012. године - Концертом истакнутог италијанског гитаристе чанпаола Бандинија (Гианпаоло Бандини) и виртуоза на бандонеону Чезара Чиачарета (Цесаре Цхиацхиаретта), који су се представили извођењем композиција савремених аутора и савременог...


Опширније

Ускршња честитка председника Скупштине АП Војводине Шандора Егерешија

, 11. април 2012.

Председник Скупштине АП Војводине Шандор Егереши честитао је предстојећи Ускрс свештенству, верницима и верским заједницама који овај велики празник прослављају по Јуијанском календару.„Овај велики празник право је време да се подсетимо истинских вредности које морамо неговати, због нас самих,...


Опширније

Саопштење са 160. седнице Владе Војводине

Нови Сад , 11. април 2012.

Нови Сад 11. април 2012. године - Влада Војводине одржала је данас своју 160. седницу, а председавала је потпредседник Ана Томанова Маканова. Чланови покрајинске Владе усвојили су данас, на предлог Покрајинског секретаријата за енергетику и минералне сировине, који...


Опширније

Одржана прес конференције поводом пројекта ''Јадранска мрежа младих''

Нови Сад , 11. април 2012.

Нови Сад, 11. април 2012. - Поводом представљања пројекта „Јадранска мрежа младих", који Покрајински секретаријат за спорт и омладину реализује од марта 2011. до априла 2014. године, у оквиру Програма јадранске прекограничне сарадње за претприступну помоћ (Тхе ИПА Адриатиц Цросс-...


Опширније

Pages


Најновије вести


Све вести


Контакт


  • Булевар Михајла Пупина бр. 16
    21101 Нови Сад
  • Аутономна Покрајина Војводина
    Република Србија
  • Телефон: 021/487-40-00
  • presbiro@vojvodina.gov.rs