Вести


Бојан Пајтић примио директоре америчке компаније ''Цловер''

Нови Сад , 17. новембар 2011.
-A A +AБојан Пајтић примио директоре америчке компаније ''Цловер''.

Нови Сад , 17. новембар 2011. .

Нови Сад, 17. новембар  2011. године - Председник Владе АП Војводине др Бојан Пајтић примио је данас  Марка Перија (Марк Перрy) и Робина Едвардса (Робин Едwардес) директоре америчке компаније "Цловер - Тецхнологиес Групе", која се бави репроизводњом и рециклажом  мобилних телефона и кертриџа за штампаче.У разговору, у коме је учествовао и директор војвођанског ВИП -Фонда Бранислав Бугарски, представици "Цловера" представили су компанију и планове за будућност своје фирме у Србији. Наиме, "Цловер" је у августу ове године купио ТРС у Петроварадину, водећег европског репроизвођача тонер-кертриџа за ласерске штампаче, чија се готово комплетна продукција извози.
"Цловер" има пројекат да прошири своју делатности у петроварадинској фабрици на репроизводњу електронских уређаја на једном вишем технолошком нивоу, уз примену савремених и еколошки одговорних индустријских рециклажних решења. На тај начин створиће се потреба за новим радницима, према речима  директора "Цловера", пар стотина, посебно инжењера машинске и електро струке. - Покрајинска влада кроз своје програме подржава сваку нову инвестицију и запошљавање у Војводини, посебно када се ради о ангажовању високообразовани људи, изјавио је покрајински премијер др Бојан Пајтић, тим пре што свака производња са савременим технологијама, представља предност за нашу Покрајину, јер стижу нова знања. Поред тога, изузетно је значајно што се већи део такве производње извози, што доприноси позитивнијем трговинском билансу наше Покрајине.

Најновије вести


Све вести

You are here


Контакт


  • Булевар Михајла Пупина бр. 16
    21101 Нови Сад
  • Аутономна Покрајина Војводина
    Република Србија
  • Телефон: 021/487-40-00
  • presbiro@vojvodina.gov.rs