Др Бојан Пајтић положио камен темељац за изградњу дечјег вртића у Руми

Нови Сад , 03. децембар 2010.
-A A +AДр Бојан Пајтић положио камен темељац за изградњу дечјег вртића у Руми.

Нови Сад , 03. децембар 2010. .

Рума/Нови Сад, 3. децембар - Председник Владе Војводине др Бојан Пајтић положио је камен темељац за нови вртић у Руми, чију изградњу у потпуности финасира покрајински Фонд за капитална улагања. Изградњом вртића, у коме ће бити смештено 200 малишана, на дуже време биће решен проблем смештаја предшколаца у општини Рума. Планирано је да нови вртић биће завршен до почетка наредне школске године. Председник Владе Војводине, др Бојан Пајтић нагласио је да се Рума у последње три године веома интензивно развија, као и читава Покрајина. - У ову сремску општину, у протеклом периоду уложили смо више од 2,1 милијарде динара бесповратних средстава, и то у развој инфраструктуре, која представља претпоставку за отварање нових радних места, као и у изградњу и реконструкцију образовних и здравствених институција - рекао је др Бојан Пајтић. - Настављамо са подршком овој општини и данас овде започињемо радове на изградњи новог обданишта, у којем ће најмлађим Румљанима бити обезбеђени услови за нормално одрастање - истакао је др Бојан Пајтић и додао да ће обданиште бити изграђено по највишим европским стандардима, те да ће поред смештајних капацитета имати и фискултурну салу. Председник општине Рума Горан Вуковић нагласио је да ће Фонд за капитална улагања финасирати комплетан објекат, од грађевинских и  инсталационих радова до опремења.
- Захваљујући помоћи покрајине решићемо проблем смештаја предшколаца са којим смо се суочавали у протеклом периоду - рекао је Горан Вуковић и додао да је овај проблем до сада решаван оспособљавањем просторија ван стационарних објеката постојеће предшколске установе.
Иначе, Улица Алексе Шантића у којој ће се налазити нови вртић, реконструисана је уз помоћ Покрајине и пуштена у саобраћај пре шест месеци.   

Најновије вести


Све вести

You are here


Контакт


  • Булевар Михајла Пупина бр. 16
    21101 Нови Сад
  • Аутономна Покрајина Војводина
    Република Србија
  • Телефон: 021/487-40-00
  • presbiro@vojvodina.gov.rs