Председник Егереши посетио Међународни сајам лова, риболова и спорта ЛОРИСТ

Нови Сад , 29. септембар 2010.
-A A +AПредседник Егереши посетио Међународни сајам лова, риболова и спорта ЛОРИСТ.

Нови Сад , 29. септембар 2010. .

Нови Сад, 29. септембар - Председник Скупштине АП Војводине Шандор Егереши посетио је данас 43. Међународни сајам лова, риболова и спорта Лорист, који је јуче отворен на Новосадском сајму, а на којем ове године учествује више од 300 излагача из наше земље, држава у региону и Европске уније. Заједно са генералним директором Новосадског сајма Гораном Васићем, председник Егереши је обилазак Лориста започео на штанду ЈП „Војводина шуме" где је разговарао са директорком овог предузећа Мартом Такач. Обраћајући се новинарима, председник Егереши је нагласио да је Лорист манифестација веома значајна из аспекта афирмације наше понуде и наших могућности према Европи. - Најискреније мислим да морамо да учимо од Европе. Новосадски сајам и ова манифестација су најлепши пример како знамо и да научимо од Европе јер са Лористом можемо да конкуришемо на свим европским сајмовима - рекао је председник Егереши.   Он је нагласио да му је посебно драго што је први корак на Новосадском сајму направио управо на штанду ЈП „Војводина шуме", које је пример озбиљне фирме која има шта да понуди нашем тржишту, али и Европи.  - Порука према јавности је да је преношење надлежности на ЈП „Војводина шуме" са Републике на Покрајину у почетној фази и да ћемо постепено преузети све надлежности над шумама у Војводини.То је позитивна вест и у том смислу сам потпуно задовољан", казао је Егереши, након разговора са Мартом Такач. Председник Егереши је током посете обишао велики број излагача на сајму, али и сајму туризма који се такође одвија у оквиру ове манифестације. Између осталих, Егереши је посетио и штандове Природно-математичког факултета у Новом Саду, Туристичке организације Града Новог Сада и Туристичке организације Војводине, као и многих других. КАБИНЕТ ПРЕДСЕДНИКА
СКУПШТИНЕ АП ВОЈВОДИНЕ
  
Ознаке:

Најаве

 

Тренутно нема најављених догађаја

Календар Све најаве

Најновије вести


Све вести

You are here


Контакт


  • Булевар Михајла Пупина бр. 16
    21101 Нови Сад
  • Аутономна Покрајина Војводина
    Република Србија
  • Телефон: 021/487-40-00
  • presbiro@vojvodina.gov.rs