САОПШТЕНЈЕ ПОКРАЈИНСКОГ СЕКРЕТАРИЈАТА ЗА МЕчУРЕГИОНАЛНУ САРАДНЈУ

Нови Сад , 29. март 2010.
-A A +AСАОПШТЕНЈЕ ПОКРАЈИНСКОГ СЕКРЕТАРИЈАТА ЗА МЕчУРЕГИОНАЛНУ САРАДНЈУ.

Нови Сад , 29. март 2010. .

Пројектне идеје за Дунавску стратегијуНови Сад, 29. март  - Потпредседник Владе АП Војводине и покрајински секретар за међурегионалну сарадњу Борис Барјактаровић присуствоваће, у уторак, 30. марта, конференцији "Дунавска стратегија, идеје и пројекти," која се одржава у Београду. Конференција садржи две тематске целине - представљање кључних националних и регионалних пројеката и могућности финансирања и изазови кандидовања локалних пројеката, у оквиру којих ће се разговарати о одржавању пловности Дунава, пречишћавању отпадних вода, туризму на Дунаву и друго.Потпредседник Барјактаровић који је, уједно, и члан Радне групе Владе Србије за сарадњу с Европском унијом у Подунављу, у име покрајине, сматра да је добро што се разговори о Дунавској стратегији конкретизују и што ће се на скупу у Београду причати о пројектним идејама.

- Конференција ће бити прилика да се чује глас представника локалних самоуправа и домаћих привредника, који свакако требају и морају да се укључе у националну причу око израде Дунавске стратегије. Важно је да локалне самоуправе и привредни субјекти буду активни у разради пројектних предлога, јер од Дунавске стратегије можемо само имати корист. Скуп у Београду, одржава се уочи треће јавне конференције за израду Дунавске стратегије, која је заказана за 19. април у Бечу и Братислави и на којој ће теме бити транспорт, енергија и заштита животне средине, с циљем да се идентификују макрорегионални пројекти како би се ресурси дунавског региона ефикасно користили. Такође, очекује се, за разлику од претходне две конференције у Улму и Будимпешти, да овог пута буде више говора о конкретним пројектима-изјавио је Барјактаровић.
Ознаке:

Најаве

 

Тренутно нема најављених догађаја

Календар Све најаве

Најновије вести


Све вести

You are here


Контакт


  • Булевар Михајла Пупина бр. 16
    21101 Нови Сад
  • Аутономна Покрајина Војводина
    Република Србија
  • Телефон: 021/487-40-00
  • presbiro@vojvodina.gov.rs