Бојан Пајтић примио чланове Организационог комитета Универзијаде

Вршац , 28. јун 2009.
-A A +AБојан Пајтић примио чланове Организационог комитета Универзијаде.

Вршац , 28. јун 2009. .

Нови Сад, 28. јун - Председник Извршног већа АП Војводине др Бојан Пајтић примио је данас у Извршном већу Војводине чланове Организационог комитета XXВ Универзијаде, представнике појединих земаља учесница, као и представнике покровитеља и партнера Универзијаде, у оквиру програма њиховог организованог одласка у Дероње на „Тамбурица фест 2009."
Након састанка председник Пајтић је изјавио: - Данас смо организовали састанак са представницима Универзијаде, са представницима Руске Федерације и Татарстана, руске републике у којој ће бити организована следећа Универзијада и са представницима фестивала "Тамбурица фест" у Дероњама. Извршно веће Војводине са градовима Нови Сад, Зрењенин, Инђија и Вршац учествује, заједно са републичком Владом и Градом Београдом, у организовању Универзијаде. Желимо да она протекне у најбољем реду и да заиста буде права прилика за промоцију и туристичких и привредних потенцијала наше земље.  Истовремено, ова Универзијада се одвија  када и фестивал тамбурице у Дероњама, фестивал који је права прилика да промовише оно што су културне вредности. То је фестивал који израста полако у један нови бренд. Са 40 хиљада посетилаца колико их је синоћ било у Дероњама,  "Тамбурица фест" је, после Гуче и Еxита, трећи фестивал по значају у земљи. И он, заједно са Универзијадом, треба да побољша имиџ и да покаже право лепо лице Србије, Војводине и учини оно што је важно за привлачење страних инвестиција, за даље интеграције наше земље, да придобије и јавност у другим земљама и да докаже да је Србије и те каква европска модерна земља. Двадесетпета, летња Универзијада биће одржана у Београду од 1. до 12. јула ове године. То је највећи спортски догађај ове године у свету и највећа спортска манифестација организована у Србији.

Најновије вести


Све вести

You are here


Контакт


  • Булевар Михајла Пупина бр. 16
    21101 Нови Сад
  • Аутономна Покрајина Војводина
    Република Србија
  • Телефон: 021/487-40-00
  • presbiro@vojvodina.gov.rs