Покрајински секретар за здравство потврдио два нова случаја вируса грипа Х1Н1

Нови Сад , 28. јун 2009.
-A A +AПокрајински секретар за здравство потврдио два нова случаја вируса грипа Х1Н1 .

Нови Сад , 28. јун 2009. .

Нови Сад, 28. јуни - У Војводини су потврђена два нова случаја грипа Х1Н1 која су хоспитализована на Клиници за инфективне болести Клиничког центра Војводине у Новом Саду. Збринуте су три особе, мајка, са сином (2 године) и ћерком (5), држављани Канаде.  Два случаја су потврђена а трећи је класификован као вероватан. Осећају се боље него јуче, опорављају се. Седам особа које су биле у контакту са њима, такође су под надзором. Четворогодишња девојчица, држављанка Аустралије, која се налази у болници у Сомбору данас се осећа добро, опоравља се и стабилног је здравственог стања.
 Оно што је изузетно важно, је да грађани немају разлога за узнемирење. Ради се о благом облику грипа који је правовремено откривен, а сви пацијенти су под терапијом, исто као и особе које су биле у контакту са оболелима, а које се налазе се под седмодневним здравственим надзором лекара.
 Радна група за праћење пандемијског грипа у Војводини спремно је дочекала појаву првих случајева грипа. Раније су формирани стручни тимови и обављене  припреме у здравственим институцијама, те се будно прати стање на терену и екипе се прилагођавају евентуалним новим ситуацијама. Било је за очекивати да ће се појавити Х1Н1 и у Војводини пошто је детектован у 110 земаља света.
 Препорука грађанима је да се придржавају раније препоручених мера личне хигијене као и код свих респираторних инфекција. Нема места за панику, ситуација на терену је контролисана.                                                                                 Радна група Извршног већа Војводине
за праћење пандемије грипа  
  
Ознаке:

Најновије вести


Све вести

You are here


Контакт


  • Булевар Михајла Пупина бр. 16
    21101 Нови Сад
  • Аутономна Покрајина Војводина
    Република Србија
  • Телефон: 021/487-40-00
  • presbiro@vojvodina.gov.rs