Најављен концерт ''Гласови епоха-омаж опери''

Нови Сад , 14. мај 2009.
-A A +AНајављен концерт ''Гласови епоха-омаж опери''.

Нови Сад , 14. мај 2009. .

Нови Сад, 14. мај - Новосадска премијера концерта "Гласови епоха-омаж опери" биће одржана сутра, 15. маја, у 19 часова, у холу Извршног већа Војводине. Реч је о мултимедијалном и мултидисциплинарном едукативном пројекту, који заједнички реализују Покрајински секретаријат за образовање и Фонд "Мондо д ` арте", чији је циљ да се ученици средњих школа упознају са богатом светском оперском уметничком баштином. О пројекту и најављеном концерту, на данашњој конференцији за медије, говорили су покрајински секретар за образовање др Золтан Јегеш и оперски солисти, носиоци пројекта "Гласови епоха-омаж опери" Зорица Белић и Бранислав Јатић. Према речима Бранислава Јатића, концерт обухвата пресек оперског стваралаштва од барока па до 20. века.
- Једночасовни музички програм веома је разноврстан и сви меандри озбиљне музике изражени су кроз занимљиве и добро одабране дуете и соло наступе - рекао је Јатић и додао да је дужина програма прилагођена пажњи младих људи који су данас врло динамични.
- Иначе, концерт је на недавно одржаној претпремијери у средњој школи у Оџацима наишао на веома добар пријем код младе публике, која која често на оперским представама не рагује на ту музичко-сценску форму. Зато мислим да имамо шансу да погодимо задати циљ и да заинтересујемо младе за једну другу форму музике, не одузимајући им, при том, оно што воле да слушају у овом тренутку - рекао је Јатић.
Солиста Зорица Белић рекла је да су поред живе интерпретација одабраних оперских сегмената, припремљени и терматски спотови који прате извођење, као и литерарни предлошци и мултимедијални аудио-записи.
Покрајински секретар за образовање др Золтан Јегеш рекао је да је овај пројекат значајан због тога што се младим људима пружа шанса да на интересантан начин упознају богато оперско стваралаштво и захвалио се солистима који су своје време, таленат и креативност ставили на располагање младима.
На конференцији је најављено да ће концерти бити одржавани у војвођанским гимназијама и средњим школама, и намењени су ученицима трећег и четвртог разреда. До краја шклске године планирано је 4-5 наступа, а током лета биће прецизирана агенда наступа за наредну школску годину.
Ознаке:

Најаве

 

Тренутно нема најављених догађаја

Календар Све најаве

Најновије вести


Све вести

You are here


Контакт


  • Булевар Михајла Пупина бр. 16
    21101 Нови Сад
  • Аутономна Покрајина Војводина
    Република Србија
  • Телефон: 021/487-40-00
  • presbiro@vojvodina.gov.rs