Потписана европска партнерства КЕП и општина Ириг и Бечеј

Нови Сад , 07. мај 2009.
-A A +AПотписана европска партнерства КЕП и општина Ириг и Бечеј.

Нови Сад , 07. мај 2009. .

Нови Сад, 7. мај - У Извршном већу АП Војводине потписани су Меморандуми о сарадњи Канцеларије за европске послове са општинама Бечеј и Ириг.- Регионална сарадња и контакти и партнерства која је Канцеларија за европске послове остварила са нашим европским партнерима представљају нову шансу и инструмент новог економског развоја. То су, свакако, препознале и општине Ириг и Бечеј и у наредном периоду фокусираћемо се на неколико стратешких области, као што су привредна сарадња, учешће у програмима прекограничне сарадње, док је од посебног значаја и искоришћење великих капацитета ових општина у области коришћења термалних вода, био масе, енергије ветра.... Такође, поменуо бих да су у поменутом споразумума о сарадњи општине изразиле спремност за јачање својих капацитета у области коришћења претприступних фондова ЕУ, истакао је Предраг Новиков, директор КЕП.Председник Општине Ириг др Радован Ерцеговац, истакао је да Ириг, иако има тек 13.000 становника, поседује значајне ресурсе у областима пољопривреде, услужног сектора, док је област туризма свакако грана са великим капацитетима, уважавајући сва богатства Фрушке горе, манастире, језера... - У наредном периоду са колегама из КЕП учествоваћемо у програмима прекограничне сарадње како би покушали да отворимо нове шансе за све наше грађане, рекао је др Ерцеговац.Петер Кнези, председник Општине Бечеј, изражавајући захвалност Канцеларији за европске послове на пруженој руци подршке и помоћи, истакао је постојање термалних вода и реке Тисе као развојне инстументе шире околине. - Уз подршку колега из КЕП аплицирали смо и са пројектом за коришћење средстава из словачког развојног фонда Словак Аид, навео је Петер Кнези.
Ознаке:

Најаве

 

Тренутно нема најављених догађаја

Календар Све најаве

Најновије вести


Све вести

You are here


Контакт


  • Булевар Михајла Пупина бр. 16
    21101 Нови Сад
  • Аутономна Покрајина Војводина
    Република Србија
  • Телефон: 021/487-40-00
  • presbiro@vojvodina.gov.rs