Председник ИВВ мр Бојан Пајтић обележио почетак радова на Академији уметности

Нови Сад , 22. децембар 2006.
-A A +AПредседник ИВВ мр Бојан Пајтић обележио почетак радова на Академији уметности.

Нови Сад , 22. децембар 2006. .

Нови Сад, 26. децембар - Председник Извршног већа АП Војводине мр Бојан Пајтић обишао је Академију уметности у Новом Саду, где је обележио почетак радова на доградњи објекта ове високошколске установе. Овом приликом одржана је презентација пројекта новог културног центра, у коме ће се, поред наставе, одвијати и музички, драмски и ликовни догађаји. Сусрету председника ИВВ мр Бојана Пајтића и декана Академије уметности, Душана Тодоровића, присуствовали су ректор Универзитета у Новом Саду, проф. др Радмила Маринковић Недучин, као и представници Покрајинског секретаријата за образовање и културу. Зграда Академије уметности је старо здање које већ тридесетак година чека на реконструкцију и проширење својих просторија, истакао је Тодоровић и искористио прилику да захвали председнику Пајтићу на финансијским средствима које је Извршно веће АП Војводине издвојило за ове намене. Новац за прву фазу радова, у висини од 19 милиона динара Извршно веће упутило је овој институцији прошле године, а за наставак радова из покрајинског буџета  издвојено је још 38 милиона динара. Према речима Душана Тодоровића, договорено је да и Министарство културе и спорта Републике Србије упути још 38 милиона динара до октобра следеће године, када се очекује завршетак свих радова.

Најаве

 

Тренутно нема најављених догађаја

Календар Све најаве

Најновије вести


Све вести

You are here


Контакт


  • Булевар Михајла Пупина бр. 16
    21101 Нови Сад
  • Аутономна Покрајина Војводина
    Република Србија
  • Телефон: 021/487-40-00
  • presbiro@vojvodina.gov.rs