/ Нови Сад, четвртак, 26.04.2007

Делегација Извршног већа АПВ у Грацу

Грац/Нови Сад, 26. април – Привредно – политичка делегација Извршногвећа АП Војводине, предвођена председником Извршног већа, мр Бојаном Пајтићем, учествујеу дводневном програму „РИСТ – Радионица Војводина 07" у привредној комори Штајерскеу Грацу.„Пријатељии сарадници из Штајерске су заслужни за то што је сарадња са овом аустријском покрајиномнајсадржајнија и најквалитетнија регионална сарадња коју Војводина има. Заједничкиреализујемо пројекте из области екологије, привреде, сарадња се одвија и измеђунаших универзитета, а један од најзначајнијих резултата сарадње свакако је јануарскиспоразум о донацији аустријске владе намењене пројектима из Програма привредногразвоја Војводине", рекао је председник Пајтић у свом уводном излагању.Теме дводневногпрограма су приоритетни заједнички пројекти из области обновљивих извора енергијеи енергетске ефикасности,  области водопривреде,отпадних вода и санације канализационих система за наводњавање, као и мрежно повезивањеи менаџмент ланца добављача. Председник Пајтић рекао је данас да ће ове године  бити настављено решавање проблема водоснабдевањаизрадом студије изводљивости за регион Средњег Баната, који је један од регионаса најлошијим квалитетом воде за пиће у Војводини. Током 2007, биће завршена и Студијасавременог система управљања медицинским отпадом у Војводини, са пилот пројектомза Јужну Бачку. Председник Извршног већа нагласио је значај искуства штајерских и аустријских стручњака и позвао их на учешће у заједничким пројектима којима би Војводина конкурисала за значајна финансијска средства из претприступних фондова Европске уније.Програму „Рист – Војводина07" у Грацу, присуствује и конзул Републике Србије у Грацу, Штјефан Вуљај.ПредседникИзврсног веца АП Војводине имао је одвојене разговоре и са КристијаномБухманом, министром Владе Стајерске за привреду, иновације и финансије. Насастанку се разговарало о наставку и интензивирању привредне сарадње измедјудве покрајине, а Војводјанско-стајерски бизнис центар у Новом Саду оцењен јекао један од најперспективнијих заједницких пројеката.