/ Нови Сад, среда, 25.04.2007

Делегација Извршног већа отпутовала у Грац

Нови Сад, 25. април – Председник Извршног већаВојводине мр Бојан Пајтић предводи привредно-политичку делегацију Извршног већаВојводине током дводневне посете аустријској покрајини Штајерској, 26. и 27.априла.
Председник Пајтић, проф. др Золтан Ђармати,покрајински секретар за заштиту животне средине, Иштван Пастор, покрајинскисекретар за приватизацију, предузетништво, мала и средња предузећа, ПредрагГргић, секретар за регионалну и међународну сарадњу и његов заменик, БарбараАвдаловић, учествоваће у дводневном програму "РИСТ – радионица Војводина07" у Привредној комори Штајерске.Програм РИСТ (Регионална интернационализацијаШтајерске) покренут је од стране Одељења за привреду покрајине Штајерске, апредставља пројекат за отварање тржишта на дефинисаним циљним подручјима.Потписивање Споразума између АП Војводине и Покрајине Штајерске представљалоје иницијалну искру за реализацију РИСТ програма. РИСТ је до сада оствариопозитивне резултате нарочито у оном делу у ком су Штајерска предузећа иконсултанти учествовали заједно са војвођанским стручњацима  у раду на подручјима депонија отпада,отпадних вода, уређајима за пречишћавање отпадних вода, соларних система те наподручју биоенергије. Приоритетни РИСТ пројекти, као и теме "РИСТ -Радионица Војводина 07" су обновљиви извори енергије и енергетскаефикасност, пројекат "Биогас Панонија", затим менаџмент ланцадобављача, кластери и мрежно повезивање, водопривреда у Војводини иуправљање отпадним водама.У петак, 27. априла 2007. године, председник Пајтићће се састати и са председником Владе Штајерске, Францом Вовесом.