/ Нови Сад, среда, 27.06.2007

Костреш: Војводина мора да промовише и савремену уметност

Нови Сад, 27.фебруар – Председник Скупштине АПВојводине Бојан Костреш истакао је данас на конференцији за новинаре, да јеконкурс за идејно архитектонско решење нове зграде Музеја савремене уметностиВојводине само први корак ка томе да музеј коначно добије свој нови «дом», штоће свакако подржати и покрајинска администрација.«Војводинакао мултикултурална, мултиетнична и вишејезична регија не може да дозволи дапромовише само салаше, чилаше и тамбураше, него као и свака развијена регијамора да развија и промовише и савремену уметност», истакао је Костреш.ПредседникУправног одбора Музеја савремене уметности Војводине др Славко Богдановић рекаоје да музеј, и поред свог рада и резултата које има иза себе, још увек немасмештајни простор, што представља препреку за нормално функционисање.Секретаркаконкурса Љубица Миловић нагласила је да се на конкурс пријавио 171 тимлиценцираних арихитеката из 11 земаља централне и југоисточне Европе, од којихје жири изабрао најбоље и доделио прву, другу и трећу награду и откупио јошчетири рада која су била високог квалитета, али нису задовољавала свестандарде да би ушла у прве три награде.ДиректорМузеја савремене уметности Војводине Живко Грозданић, који је био и председникжирија на овом конкурсу, саопштио је да је прву награду у износу од 800.000динара добио тим у саставу Роберт Цлаиборне, Иван Марков и Лиа Руццоло, занајбоље идејно архитектонско- урбанистичко решење нове зграде Музеја.