/ Нови Сад, среда, 08.05.2024

Маја Гојковић изабрана за председницу Покрајинске владе

На данашњој седници Скупштине АП Војводине већином гласова Маја Гојковић изабрана је за нову председницу Покрајинске владе.

Том приликом, председница Гојковић представила је програм за наредне четири године и чланове Покрајинске владе.

По завршетку седнице, председница је истакла да ће нова Покрајинска влада радити на наставку и завршетку свих инфраструктурних пројеката које је започела претходна влада.

„Очекује нас континуитет у инфраструктурним пројектима, али и заједнички рад са Владом Србије на реализацији пројеката који су представљени и у великом Националном плану за 2027. годину, за скок у будућност, који ће се спроводити управо овде на територији АП Војводине“, изјавила је председница Гојковић.

Према њеним речима, у фокусу рада Покрајинске владе биће и култура, установе културе, и решавање проблема економског и социјалног статуса запослених у њима.

„Потребна је сарадња са надлежним министрима у Влади Републике Србије да би се такви проблеми решили, али и значајна улагања у установе културе“, рекла је председница подсетивши на то да је град Зрењанин, као прва локална заједница управо на територији АП Војводине, изабран за престоницу културе 2025. године.

Председница Гојковић навела је и то да сама чињеница да је прва жена у историји на челу извршне покрајинске власти говори о томе да ће акценат ставити и на питање родне равноправности.

„Драго ми је што у Покрајинској влади, у овом тиму, има више жена него што је било у претходном сазиву. Моји приоритети су и рад на заштити животне средине, али и заједно са Владом Србије, спровођење свих пројеката о којима сам детаљно говорила у свом експозеу“, изјавила је председница Гојковић.

Чланови Покрајинске владе

Маја Гојковић, председница Покрајинске владе

Владимир Галић, потпредседник Покрајинске владе и покрајински секретар за пољопривреду, водопривреду и шумарство

Др Милан Попов, потпредседник Покрајинске владе и покрајински секретар за здравство