/ , понедељак, 02.07.2007

Милорад Ђурић посетио Национални савет Буњеваца

Покрајински секретар заинформације Милорад Ђурић 28. јуна посетио је Национални савет буњевачкенационалне мањине у Суботици. Током радне посете обишао је и редакцију Радија "Буњевачкарич", те  НИУ  "Буњевачки информативни центар" учијем склопу је и редакција "Буњевачких новина". Овај лист излазиискључиво захваљујући финансијским средствима која добија од Покрајинског секретаријатаза информације.Покрајински секретар МилорадЂурић био је у прилици да види како буњевачка самоуправа функционише у Суботици,као и да се упозна са условима за рад буњвачких информативних гласила.  – Војводина је изузетна по броју нација и националних мањина које живе натако малом простору. Информисање је врло важан део за сваку националнумањину. С обзиром да они неприпадају профитабилној врсти издаваштва, Секретаријат за информације их у томеу потпуности подржава. Ради боље илустрације, рећи ћу да чак 80 одсто буџета Секретаријатаза информације  служи за задовољавањеуправо оваквих потребе. Од јесени ће и Буњевци имати дечији лист, који ћемотакође ми финансирати, предвиђена су и додатна средства за "Буњевачкеновине".  Уређивачку политику креирају сами Буњевци у складу са својим потребама ивиђењем информисања, али оно што се ипак очекује је професионални приступраду и континуирани излазак листа, рекао је Милорад чурућ.