/ Нови Сад, четвртак, 28.06.2007

Почели радови на изградњи Ургентног центра Клиничког центра Војводине

Нови Сад,28 јун – Председник Извршног већа Војводине мр Бојан Пајтић посетио је Клиничкицентар у Новом Саду и са директором проф. др Драганом Драшковићем обишаоградилиште Ургентног центра Клиничког центра Војводине. У делегацији Извршногвећа били су и покрајински секретар за здравство и социјалну политику доц. дрМилош Лучић, покрајински секретар за финансије мр Јовица Ђукић и директор Фондаза капитална улагања Момчило Миловић.
– У изградњу Ургентног центраКлиничког центра Војводине улажемо 1,8 милијарди динара и то је највећаинвестиција у здравство Војводине. Припремни радови су, као што смо то иобећали, почели 25. јуна и трајаће више од два месеца. Толико је потребно да бизграда стара две деценије била рашчишћена и да би започели прави радови наизградњи и опремању Ургентног центра. Очекујемо да ће радови бити окончани умају следеће године. Тако ће Клинички центар добити нови Ургентни центар, аграђани Војводине још једну установу у којој ће бити лечени на најмодернији инајефикаснији начин. То и јесте суштина праве аутономије – да градимо новеболнице, школе, водоводе и да побољшамо укупан начин живота, што нам је новирепублички Устав омогућио – рекао је председник Извршног већа мр Бојан Пајтић.- Удахнули смо нови живот старојзгради и стварамо ново срце ургентних медицинских служби у Војводини, надобробит свих оних којима таква интервенција треба, било да се ради опоследицама саобраћајних удеса, повредама или жртвама можданог удара – рекао једоц. др Милош Лучић и најавио да ће изградњу и опремање Ургентног центрапратити и унапређивање и модернизација службе хитне медицинске помоћи у овомцентру који ће покривати читаву покрајину.