/ Нови Сад, среда, 25.04.2007

Потпредседник Башић разговарао са епископом Василијем

Нови Сад, 25. април – ПотпредседникСкупштине АП Војводине проф.др Ђорђе Башић разговарао је данас са епископомсремским господином Василијем о могућностима да покрајински органи  помогну у реализацији планова и  активности Епархије сремске.Покренута је иницијатива да се усарадњи са покрајинским секретаријатима за информације и културу сними ТВсеријал о фрушкогорским манастирима, као и да се припреми монографија осремској епархији. Такође је договорено да се направи списак капиталнихобјеката које је потребно реновирати, како би новоформирани Фонд за капиталнаулагања  АП Војводине могао да их уврстиу свој програм рада. Епископ Василије је апеловао да треба обновити манастирКувеждин код Сремске  Митровице, каоједини који је посвећен Светом Сави. Потпредседник Башић је иницирао и да сеприликом прављења тарифног система за утрошак гаса у Србији, који ће битипримењиван од 1. јуна ове године, све верске институције сврстају саобразовним и културним, односно да буду у повлашћеном положају приликомобрачунавња цене гаса. Ова иницијатива биће упућена надлежним институцијама.  Састанку су присуствовали саветникпотпредседника Гојко Вујановић, координатор за сарадњу са верским заједницамаПера Јанчић,директор Завода за урбанизам Војводине Перица Манојловић, проф.дрСрђа Колаковић из Фонда за капитална улагања АП Војводине задужен за областводопривреде и заштите животне средине, директор ДП « Нови Сад-Гас» Јово Вујановићи менаџер Факултета техничких наука у Новом Саду Слободан Петровић.