/ Нови Сад, субота, 28.01.2023

Потпредседник Ћурчић положио венац крај спомен-бисте потпуковника Горана Остојића

Потпредседник Бранко Ћурчић положио је данас у Бачком Добром Пољу, у име Покрајинске владе, венац крај спомен-бисте потпуковника Горана Остојића, страдалог начелника Штаба 63. падобранске бригаде.

Спомен-бисту открио је потпредседник Владе Србије и министар одбране Милош Вучевић, заједно са Марином Остојић, супругом страдалог хероја са Кошара.

Потпуковник Горан Остојић био је један од најбољих младих официра у некадашњој Војсци Савезне Републике Југославије. После завршене Војне академије распоређен је у 63. падобранску бригаду у Нишу. Био је најмлађи начелник те бригаде. Погинуо је 28. јула 1998. године у рејону Јуничких планина, у близини карауле Кошаре.

Венац крај спомен-бисте положили су и изасланик председника Републике Србије Милорад Вељовић, министар Вучевић у пратњи начелника Управе за људске ресурсе (Ј-1) Генералштаба Војске Србије бригадног генерала Сава Иришкића и команданта 63. падобранске бригаде бригадног генерала Ненада Зонића, чланови породице потпуковника Остојића, представници државних, покрајинских и локалних власти, представници Удружења ветерана 63. падобранске бригаде и многобројни грађани.