Picture of the authorPicture of the author
/ Нови Сад, недеља, 22.02.2026

Председница Гојковић положила венац на споменик Светозару Милетићу

Читај ми

Читај ми
AA

Поводом обележавања 200 година од рођења Светозара Милетића, једног од најистакнутијих српских политичара 19. века, председница Покрајинске владе Маја Гојковић положила је данас венац на његов споменик на Успенском гробљу у Новом Саду.

Венце су положили и министарка за рад, запошљавање, борачка и социјална питања и председница Одбора Владе Србије за неговање традиција ослободилачких ратова Србије Милица Ђурђевић Стаменковски, представници Народне скупштине Србије, Министарства одбране и Војске Србије, Скупштине АП Војводине, Јужнобачког управног округа, Града Новог Сада, као и Фондације „Светозар Милетић“.

Милетић је био некадашњи градоначелник Новог Сада и политички лидер Срба у Војводини у другој половини 19. века, чије је деловање оставило дубок траг у борби за национална и политичка права српског народа у тадашњој Аустроугарској.

У његово време српски је постао званични језик. Дао je изузетан допринос пресељењу Матице српске из Пеште у Нови Сад. Рођен је на данашњи дан 1826. године у Мошорину.

fixed-img