/ Нови Сад, уторак, 28.06.2022

Председник Мировић примио младу уметницу из Ораховца Павлину Радовановић

Председник Покрајинске владе Игор Мировић примио је данас Павлину Радовановић, младу уметницу из Ораховца са Косова и Метохије, поводом одржавања добротворног концерта у Српском народном позоришту чији је циљ прикупљање средстава за осликавање Цркве Успења Пресвете Богородице у том месту.

„Данас, на Видовдан, задовољство је примити Павлину, уметницу, раскошног гласа и емотивних интерпретација етно песама. Она ће вечерас под сводом Српског народног позоришта подсетити на хуманост, добра дела и очување наше традиционалне музике“, изјавио је председник Мировић.

Павлинина жеља је да се све донације прикупљене на концерту намене за осликавање цркве у њеном родном Ораховцу.

Добротворни концерт одржаће се под покровитељством Покрајинске владе и Матице српске.

Црква у Ораховцу посвећена Пресветој Богородици подигнута је 1859. године.  Албанци су је запалили са старим и новим парохијским домом 17. марта 2004. године.