/ Нови Сад, среда, 29.06.2022

Саопштење са седнице Покрајинске владе

Покрајинска влада је на данашњој седници којој је председавао председник Игор Мировић издвојила 100,3 милиона динара за обнову Алмашког краја – градитељског наслеђа, на основу Споразума између Покрајинске владе и Града Новог Сада о заједничком инвестирању и реализацији инвестиционих пројеката у Алмашком крају. Реч је о објектима у улицама Ђорђа Јовановића, Саве Вуковића, Земљане ћуприје, Златне греде и Скерлићеве на којима ће се радити обнова фасада и кровова.

За наставак радова на реконструкцији противпожарне заштите у Архиву Војводине Покрајинска влада обезбедила је 29,98 милиона динара за нову фазу радова на реализацији пројекта инсталације за аутоматску детекцију, сигнализацију и гашење пожара инергеном.

За Општу болницу у Суботици издвојено је укупно 18 милиона динара, од тога 15 милиона за агрегат са пратећом опремом за ангио-салу и три милиона за резервно напајање магнетне резонанце струјом.