/ Нови Сад, петак, 29.06.2007

Седница Одбора за приватизацију није се одржала

Нови Сад, 29. јун  – Најављена седница Одбора за приватизацију није одржана због недостаткакворума. Окупљени чланови Одбора су, међутим, разматрали материјалеПокрајинског секретаријата за приватизацију, предузетништво, мала и средњапредузећа и Канцеларије у Новом Саду Агенције за приватизацију о токуспровођења поступка приватизације предузећа са територије Војводине од 10.априла до 20. јуна ове године.У том периоду у приватизациони поступак је ушло 25 предузећа са 747запослених. Приватизована су 42 предузећа. Вредност остварена од продајепредузећа  износи око 3,7 милијардидинара.Буџету Војводине је у 2007. години, до 20. јуна, на име приватизационогприхода уплаћено око 2,4 милијарде динара.Чланови Одбора су се, у разговору сложили да се најбоље, односно понајвећој цени продају пољопривредне предузећа, затим да би требало пратитиприватизацију општинских радио и тв-станица. Констатовано је да су сезначајно повећали приходи буџета АП Војводине од приватизације, али да и даљенису доступни подаци о томе од којих продатих предузећа је уплаћен тај новац.