/ Нови Сад, четвртак, 28.06.2007

Синиша Лазић потписао уговор о суфинансирању ”Сомборског котлића”

Нови Сад, 28. јун – Покрајински секретар за привредуСиниша Лазић и председник општине Сомбор др Јован Славковић потписали су уговоро суфинансирању манифестације «Сомборско лето 2007». Извршно веће АП Војводинеза ову туристичку презентацију културног и етнографског наслеђа града Сомбора иоколине издвојило је два милиона динара.СинишаЛазић је подсетио је да се у Војводини, током године, одржава више од 400манифестација, које Секретаријат за привреду финансијски подржава, прекосектора за туризам. Лазић је објаснио да ће се, крајем августа, одржатизаједничка манифестација свих фестивала под називом «Етно» фестивал, који је доове године финансирао АДФ (америчка Фондација за развој), а од ове годинефестивал треба сам да се издржава. Лазић је рекао да је Покрајинском секретаријатуза привреду,  из буџета АП Војводине,распоређено око 130 милиона динара за развој туризма, с тим што је 100 милионанамењено за развој наутичког туризма, односно изградњу марина дуж Дунава, докје преосталих 30  милиона намењено заразне туристичке манифестације. Председник општине Сомбор је нагласио да ће се ове године, у оквируСомборског лета, одржати различите приредбе, концерти, смотра аматерскогфилмског стваралаштва, модне ревије, књижевне вечери и манифестација «Сомборскикотлић», која традиционално окупи највећи број учесника и посетилаца. По речимаСлавковића, ове године се очекују и гости из Аустрије, Немачке, Шведске,Француске и из суседних земаља.