/ Нови Сад, четвртак, 26.04.2007

Уз помоћ Гаранцијског фонда обезбеђени нови трактори

Нови Бановци/Нови Сад, 26.април – Председник Савета за избегла, прогнана и расељена лица Извршног већаВојводине др Јанко Веселиновић и директор Гаранцијског фонда АП Војводине ГоранВасић посетили су данас домаћинство Јоша Бајића пољопривредника из Старих Бановацау сремској општини Стара Пазова. Јошо Бајић је уз помоћ Гранцијског фонда, напетогодишњи кредит купио нови трактор за потребе свог газдинства. Гаранцијепокрајинског фонда обезбедиле су му набавку механизације по веома повољнимусловима, јер се ради о кредиту са грејс периодом од годину дана, каматом нижомод комерцијалне и ратама које се отплаћују једном годишње, сваког 1. децембра.
Јошо Бајић је и успешан корисник кредита Фонда за развој пољопривреде, који јеискористио за изградњу фарме на којој тренутно има 60 свиња племенитихпасмина. У оквиру конкурса Фонда за одобравање гаранција за обезбеђивањедугорочних кредита намењених финансирању нове пољопривредне механизације -трактора избеглим, прогнаним и расељиним лицима обезбедила је да поред Јоша Бајићаи његове породице, нове тракторе купи још десет пољопривредника из месташиром Војводине.- Извршно веће Војводине, покрајинскиразвојни фондови, Гаранцијски фонд, уз средства Покрајинског секретаријат зарад и запошљавање намењена самозапошљавању чланова породица избеглих ипрогнаних обезбедили су 200 милиона динара помоћи намењене избеглим ипрогнаним лицима на територији наше покрајине, чији укупан број је и даљевеома висок, јер их у Војводини има укупно има 142 хиљаде. Због тога су оваквипримери успешне интеграције и вођења пољопривредног домаћинства веома значајни и треба им обезбедити свунепоходну помоћ, иако смо припремили и посебне пакете помоћи за оне који желеда се врате у своје некадашње домове, рекао је данас др Јанко Веселиновић,председник Савета за избегла, прогнана и расељена лица.