/ Зрењанин, понедељак, 10.09.2007

Војвођанска предузећа на сајму привреде у Цељу

Нови Сад,10. септембар – Покрајински секретар за привреду, Синиша Лазић, посетићеовогодишњи 40. међународни сајам привреде – МОС, који ће од, 12. до 19.септембра, бити одржан у Цељу (Словенија), на којем наступа шеснаествојвођанских предузећа, одабраних путем конкурса, чији наступ на овојманифестацији субвенционише Фонд за подршку промоцији извоза  (БПФ).
Покрајински секретар ће се токомборавка у Словенији сусрети са министром привреде Републике Словеније, АндрејемВизјаком, са којим ће разговарати о унапређењу привредне сарадње измеђувојвођанских и словеначких привредних колектива, могућностима улагањасловеначких привредника у Војводину и војвођанских у Словенију, сарадњи уобласти сајамских манифестација и у области туризма, с обзиром да туристичкеорганизације Војводине и Словеније имају потписан споразум о сарадњи.
На овогодишњем сајму привреде уЦељу, на којем ће се  представити вишеод 1600 излагача из 33 земље, биће одржана презентација привреде АП Војводинеи представљене могућности за страна улагања. Иначе, по вредности укупне робнеразмене Војводине, Словенија је на седмом месту, уз изражен тренд раста робнеразмене, посебно извоза.
На 40. међународном сајмупривреде у Цељу наступиће војвођанска предузећа: «Витал»(Врбас), «Нопал»(Бачка Паланка), «Траншпед» (Нови Сад), ИГМ «Јединство» (Црвенка),«Житница-млин»,(Бачко Добро Поље), «Баг&амп;Деко» (Бачко Градиште),«Производња Миле Драгић» (Зрењанин), «ПИП» (Нови Сад), «МК Цомпанy» (НовиСад), «Агис Агроиндустрија» (Нови Сад), «Прогрес» (Нови Сад), «Агрокула»(Кула), «Агрогрња» (Пивнице), «Аутопласт» (Нови Сад), «Металкоп» (Бачки Јарак)и «Леонардо» (Ада).